Menu

איזה יום כיף אני רוצה?

הלב הירוק במטה יהודה


תיאור

יום כיף לחברות בקונספט הלב הירוק במטה יהודה הכולל: ארוחת בוקר במחלבה, סדנת גיבון , ביקור וטעימות ביקב, סיור בסטף בנושא חוויות בהר הגבוה, קייק פירות כהפסקה מתוקה, נמשיך למשחקי מחשבה ענקיים לגיבוש ונקנח בארוחה בשרית אל נוף הרי ירושלים.

 

נתחיל את היום בארוחת בוקר במחלבה או בבית קפה איכותי בטבע

אנו מזמינים אותך לסעוד במחלבה , מחלבה חלבית וכשרה. נטעם מגבינות הבוטיק של המחלבה בלווי סלטים, ממרחים, לחמי מחמצת טריים, שתיה חמה וקרה.

 

נמשיך למתחם פרטי פה נערוך את סדנת גיבון ( כולל מתנה אישית )  

סדנת גיבון – הכנת גבינה כפרית

להכין גבינה כל אחד יכול!

בואו להכיר את העיזים והגדיים בדיר, ולמדו כיצד להכין גבינה ביתית בעצמכם! במהלך הסדנה נפגוש ונכיר את העיזים, נאכיל אותן ונלמד אודות גידולן וחליבתן. בהמשך נלמד על עולם החלב והגבינות, בליווי הסברים על סוגים שונים של גבינות – בעולם ואצלנו. נראה כיצד מכינים גבינה פשוטה להכנה, ונצפה בתהליך כולו מקרוב. כל משתתף יקבל בסדנה קערה עם ליטר חלב חם, ממנו יכין את הגבינה, יבחר כיצד לתבל אותה ולבסוף גם יארוז אותה וייקח הביתה.

כל משתתף מכין גבינה כפרית אישית!

 

בסיום הפעילות נהנה מטעימת גבינות ויוגורט,  כל משתתף יקבל גם את המתכון להכנת הגבינה בבית.

מתאים לקבוצות בכל סדר גודל

נמשיך לסיור מודרך וטעימות ביקב ברקן :

סיור מודרך וטעימות ביקב ברקן

 

מרכז המבקרים כרם ברקן

מרכז המבקרים חווית המרכז הזמנת ביקור אירועים חנות היקב גלריה מפת הגעה

הֱבִיאַנִי אֶל-בֵּית הַיָּיִן וְדִגְלוֹ עָלַי אַהֲבָה (שיר השירים פרק ב' פסוק 4)

בין יער חולדה לקיבוץ חולדה בלב 2,200 דונם כרמים ממוקם לו מרכז המבקרים הגדול והמרשים של יקבי ברקן.

 

למבקרים נכונה חוויה ייחודית "מהאדמה לבקבוק" , חוויה חושית שבה המבקר מפעיל את כל החושים להכרות עם עולם היין.

 

עם הכניסה למרכז המבקרים (מבנה גדול ומרשים מעל 1,800 מטר מרובע) יתמלאו הריאות בריח היין ויעטוף אותכם אולם חביות הגדול בארץ, מעל 5,000 חביות. משם תעברו לאודיטוריום משוכלל לצפייה בסרט ב-180 מעלות המסביר על תהליכי הגידול ויצור היין, משם נעבור לסיור באולם החביות ונצא לצפייה בחוות המכלים ואולם הביקבוק הגדול והמודרני בתחומו בארץ.

 

תהליך עשיית היין בארץ ישראל – סיור מודרך ביקב וטעימות יין

משך הסיור: כשעה ורבע.

 

את הסיור נפתח בצפייה בסרט באודיטוריום במסך של 180 מעלות. אחרי הסרט נעבור דרך אולם החביות הגדול בארץ, עם יותר מ-6000 חביות בהן משביח היקב את היינות. מחדר החביות נצא אל נקודות תצפית על הכרמים ועל מיכלי הנירוסטה בהם תוססים יינות היקב. תחנה אחרונה בסיור היא תצפית על קו הייצור של היקב, שם נוכל לראות את תהליך הבקבוק והאריזה של היינות.

בסיום הסיור נמשיך אל הסטף ונצא לסיור מודרך בקונספט "חקלאות קדומה בהר הגבוה"

 

חורבת  סטף

סטף- הכפר הערבי סטף התקיים במקום עד שנת 1948 ונינטש במהלך מלחמת העצמאות , לאחר קום המדינה ב1949 נוסד המושב ביכורה על שרידי הכפר הערבי , הישוב לא החזיק מעמד וגם הוא נינטש, בשנת 1953  שימש המקום בסיס של יחידת הצנחנים 101 .בשנות השמונים קק"ל יזמה את הפרויקט בוסתנוף ,פרויקט המאפשר גינות בשכירות לתושבי העיר  לעיבוד חלקת אדמה בהר , ממלאכת האדמה ופירותיה ייהנו העירונים העמלים , ומהסביבה הירוקה ייהנו המבקרים ,שתי משפחות גרות באתר ותחזוקת המקום באחריותן.

 

שביל הבעל

הליכה נינוחה כשעה במסלול העוקב אחר שחזור של חקלאות עתיקה בטרסות שנמצאות על מדרון ההר , והיא נקראת חקלאות הבעל שפירושה השקיה  במי גשמים בלבד ." שביל הבעל " ( סימון שבילים כחול , המתחבר לשבילים צהוב וירוק – עין ביכורה ועין סטף ) עובר בין שיחי סירה קוצנית , קידה שעירה , ונופי בעל קדומים, סמוך לגתות עתיקות ליצור יין ושמן זית , לאורכו של המסלול מוצבים שומרות אלה מבנים שנועדו לשמירה על החקלאות וששרדו כמעט שלמים .אם נביט אל ראש ההר נראה מדרגות חקלאיות .

 

את עבודת החריש בטרסות שבמדרון ההר עושים בעזרת חמורים , השתילים הרכים שעברו מחקר וסיווג נשתלים ומקבלים השקיה מבוקרת עד להתאקלמותם , לאחר מכן הם גדלים על מי גשמים .

השביל הקצר שעובר בין מדרגות חקלאיות מגיע למרכז האתר , פניה שמאלה מובילה לעין ביכורה , המשך המסלול מוביל לעין סטף.

 

טרסה-היא הכינוי למדרגות חקלאיות , יש סברה כי השם לקוח מהמילה העברית  " טרשים ", שפירושה שדה אבנים שמתארת את פני השטח לפני סיקול האבנים , סברה אחרת אומרת כי מקורה במילה הרומית " טרה " שהפירוש הוא אדמה , סוג האדמה שנקרא " טרה רוסה " = אדמה אדומה  או " חמרה " –אדום , הצבע האדום של הקרקע מתקבל מריכוז גבוה של ברזל שצבעו כצבע החלודה

 

גני ההצלה

הם מטעים של תאנים , גפנים , זיתים המשמרים זנים מקומיים של עצי פרי, השביל שמגיע אל גני ההצלה מטפס בין מדרגות עובר ליד שרידי שומרה וממשיך לאורכו של שביל עתיק מהתקופה הרומית , ששימש למעבר בין הכפרים. השביל ממשיך בין עצי מטע נשירים עד מפגש עם השביל הירוק , ומשם לעין סטף.

 

עין סטף

מי המעיין נאספו ונאגרו בבריכה גדולה וממנה הוזרמו בכוח הכבידה בתעלות צרות אל החלקות המעובדות ,אגירת המים אפשרה את פעולת וויסות המים גם בלילות ושבתות שבו היה ניתן להעלות את מפלס המים ולנצל מפלס מדרגות נוסף להשקיה .הכניסה לנביעת המעיין במערה ונקבת המים נמצאת מעל הבריכה , יורדים במדרגות אל בריכת מים קטנה שממנה המים עוברים בנקבה נמוכה אל בריכה קטנה יותר שנמצאת לצד הבריכה הגדולה , המעבר הזה הוא חוויתי .

 

מהמדרגה של המעיין ממשיכים לפי השביל המסומן בירוק היורד בין בתי הכפר לעין ביכורה .

 

עין ביכורה

ערוגות חקלאיות סמוך לעין ביכורה – ביכורה היא תאנה שהקדימה להבשיל , ועוררה תיאבון רב אצל האדם שציפה חודשים ארוכים לטעמה הערב : " כבכורה בטרם קיץ אשר יראה הראה אותה בעודה בכפו יבלענה " , ( ישעיה כח ד ) עין ביכורה הוא מעיין שכבה כמו עין סטף ושאר המעיינות שבהרי יהודה .

נמשיך למשחק מגבש ביער הסטף הסמוך  שאת פנינו יקבל קייק פירות מפנק כהפסקה מתוקה

אניגמה- משחקי חשיבה גדולים

היא חברה צעירה ודינאמית המתמחה בפעילות אתגרית ייחודית, עבור קבוצות, המשלבת חשיבה יצירתית ושיתוף פעולה בין המשתתפים. הפעילות מתבצעת באמצעות משחקי חשיבה ענקיים וייחודיים אשר פותחו על ידי צוות החברה. לחברה מדריכים ואנשי צוות מקצועיים בעלי ניסיון רב בניהול קבוצות ובהפעלת סדנאות בשטח.

 לפעילות מספר יתרונות בולטים

  • הפעילות מתבצעת באמצעות משחקי ענק קבוצתיים המושכים את העין ומאתגרים את החשיבה.
  • למרות גודלם, המשחקים קלים לנשיאה ונוחים לשימוש וניתנים לתפעול כמעט בכל מקום- במרחב הפתוח (יערות וחורשות, חוף הים, מדשאות) או במקומות סגורים (בתי מלון, אולמות, אוהלים).
  • הפעילות משלבת הנאה וגיבוש עם חשיבה יצירתית, עבודת צוות והתמודדות עם בעיות.
  • מגוון רחב של אפשרויות משחק ייחודיות, המתחדשות ומשתנות כל הזמן.
  • הפעילות מעניקה הזדמנות שווה לכולם- נשים, גברים, צעירים ומבוגרים.
  • סדנאות ODT המאתגרות ומפתחות את המשתתפים.

 

נסיים בארוחה בשרית עשירה במלון הצופה להרי ירושלים

 

הערות:

ההצעה כוללת צוות הפקה צמוד (עפ"י גודל הקבוצה) שתפקידו לתאם, לתזמן ולפקח על כל הפעילויות והגורמים השונים ואף לצלם את יום הכיף למזכרת.

המחיר הסופי נקבע על פי כמות המשתתפים, העונה, זמינות ועוד.

 

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית בהתאמה אישית נא ליצור קשר בטלפון 03-5410682.

תפיץ אהבה

ימי כיף נוספים

להזמנת ימי כיף, גיבוש ונופש בהתאמה אישית ולקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית וייחודית צרו קשר בטלפון 03-5410682

צרו קשר
Loading...